-

چند اثر مختلف جانبی ممکن است پس از حذف موهای زائد با لیزردایود صورت بگیرد. اکثر عوارض جانبی جزئی و موقت هستند. هر کسی که اثرات جانبی پایدار را تجربه می کند، باید با متخصص پوست خود مشورت نماید.در این مقاله می خواهیم شما را با عوارض لیزر موهای زائد آشنا نماییم:


عوارض لیزر موهای زائد


قرمزی و تحریک


حذف موی لیزر باعث آسیب به فولیکول های هدفمند مو می شود. بدن به این واکنش نشان می دهد، و بسیاری از بیماران قرمزی و تحریک در مناطق آسیب دیده را تجربه می کنند. پوست ممکن است دچار تنفس یا احساس ضعف شود.علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی از بین رفته یا درهم ریخته است. برخی از متخصصین پوست از بی حسی موضعی استفاده می کنند تا میزان چربی پوست یک فرد را به این روند کاهش دهد.

تحریک باید پس از واکنش اولیه، معمولا در عرض چند ساعت پس از درمان، کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است با بسته های یخ یا حمام سرد از بین برود.


عوارض لیزر موهای زائد

پوسته پوسته شدن پوست

برخی از افراد ممکن است با پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه آسیب دیده روبرو شوند. این به طور معمول یک مسئله جزئی است، اما می تواند ناخوشایند باشد.پوسته پوسته شدن گاهی اوقات ممکن است باعث زخم شدن شود. با توجه به محل درمان پس از برداشتن لیزر، می توانید از یک مرطوب کننده،استفاده نمایید.


عوارض لیزر موهای زائد

تغییر رنگ پوست


بعضی از افراد ممکن است تغییرات رنگی جزئی را در ناحیه درمان پوست مشاهده کنند. ممکن است بعد از رفع موهای زائد، پوست بیمار کمی تیره تر و یا سبک تر شود.افراد دارای پوست سبک تر ممکن است بیشتر به تغییرات تیره برسند. افراد مبتلا به پوست تیره تر ممکن است مستعد تغییرات سبک باشند. این تغییرات با گذشت زمان از بین می رود و پوست به حالت عادی باز می گردد.

عوارض لیزر موهای زائد


صدمه چشم در لیزر


روش حذف مو شامل استفاده از لیزر قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب جدی چشم به طور چشمگیری وجود دارد،هر دو فرد دریافت کننده درمان و پزشک باید از تجهیزات چشم محافظ برای جلوگیری از آسیب در هنگام انجام لیزر استفاده نمایند.

عوارض لیزر موهای زائد

خطر عفونت پوست


منطقه آسیب دیده باید همانند زخم درمان شود. افراد باید هر گونه نشانه های عفونت را به پوست به
دکتر پوست و مو گزارش نمایند.
در نهایت، اگر عفونت ایجاد شود، نباید کرم های آنتی بیوتیکی بدون نسخه به مناطق بزرگ پوستی اعمال شود.

عوارض لیزر موهای زائد

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 22 دی 1397 | 10:30 | نویسنده : mahya shirazi |